W jaki sposób powinnam postąpić przy depresji lękowej?

Mam 23 lata i choruję na depresję lękową. Od 3 miesięcy spotykam się z chłopakiem, który poznał mój problem i zaoferował wsparcie, byl czuly i op.Cały czas podświadomie go odtrącam, pomimo tego ze mi na nim zalezy i coś do niego czuję. Przez to on jest zdezorientowany, niepewny uczuc do mnie. Korzystałam ze specjalistycznej pomocy, ale obecnie na to mnie nie stać. Dzisiaj poprosìłam go o wsparcie i mam wyrzuty, że go obarczam. Myślę, ze on ma juz dosyc. Nie chcę go tracić. Jak powinnam postapic?

Witam, czy próbowała Pani skorzystać z pomocy psychologicznej z NFZ? Uzyska Pani bezpłatną pomoc, przesyłam link do placówek: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne Proszę się skontaktować, jakie są terminy, ważne aby podjęła Pani terapię. Jeżeli Pani chłopak oferuje wsparcie, warto skorzystać z pomocy. Zależy Pani na nim, proszę o tym porozmawiać. Myślę, że będzie łatwiej zrozumieć mu sytuację, jeżeli opowie Pani mu również to co napisała tutaj. Jeżeli obojgu zależy na związku, warto podjąć próbę poprawy relacji, szczerej rozmowy. Pozdrawiam serdecznie

Proszę porozmawiać o wszystkim ze swoim chłopakiem, powiedzieć mu o swoich uczuciach do niego, bo może czuć się zdezorientowany.

Ma Pani teraz trudności, ale jeśli podejmie Pani pracę nad sobą razem z psychologiem - można skorzystać w ramach NFZ w Poradni Zdrowia Psychicznego, wszystko powinno się ułożyć dobrze.

Myślę także, że powinna Pani cieszyć się tym, że chłopak chce Pani pomóc i w ten sposób może Pani razem z nim rozwiązywać własne problemy. Zatem proszę nie narzekać, nie marudzić, bo po co marnować czas na zrzędzenie? Proszę też pamiętać, że trudne sytuacje dają nam siłę i umiejętności radzenia sobie z problemami.

Życzę powodzenia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl