Czy w przypadku stosowania leków odrobaczających kurację należy powtórzyć?

Witam lekarz przepisał dla dzieci vermox na odrobaczenie (dzieci 3,5 i4,5lat) 2razy dziennie przez 3dni. Czy po tych 3dniach nie potrzeba powtórzyć kuracji? Proszę o informację dziękuję bardzo

Przy leczeniu często zaleca się powtórzenie kuracji (zwłaszcza w owsicy, zwykle po 2-4 tygodniach, ale to też zależy od stosowanego preparatu).
Z tym, że w owsicy wystarczy jednorazowa dawka 100mg powtórzona właśnie po 2-4 tygodniach.
W innych zakażeniach Vermox (mebendazol) stosuje się 2xdz przez 3 dni.
Troszkę za mało danych Pani podała, żeby precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie. Ale generalnie, moim zdaniem, z reguły warto powtórzyć kurację po 2-4 tygodniach

Pozdrawiam
wizytylekarskie.org