Vermox na owsicę a sposoby jego stosowania

Witam. Zaraziłam się owsikami. Pani Doktor przepisała mi Vermox, mówiąc tylko, ze bierze się go zgodnie z ulotką. Na ulotce jest napisane, że należy brać 1 tabletkę Vermoxu po posiłku, a następną dawkę po 2 tygodniach. Ale farmaceuta kazał wziąć ją na czczo. Wyczytałam też że bierze się po 1 tab. przez 3 dni a potem po 2 tyg. Jak w końcu się bierze tableki Vermox? I po ilu dniach działają? Wzięłam wczoraj tabletkę, ale dzisiaj w kale zauważyłam nadal żywe osobniki :( Chciałabym również zapytać czy Vermox to faktycznie skuteczny lek? Cena Vermoxu jest dosyć wysoka i nie chciałabym płacić tyle za lek, który jest nieskuteczny... I przy okazji chciałabym również zapytać o ewentualne efekty uboczne stosowania Vermoxu. Czy mogą po nim wystąpić jakieś niebezpieczne objawy? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam Panią,

Vermox w leczeniu owsicy stosuje się w dawce 1 tabl (100 mg) jednorazowo, ponownie po 2-tyg. należy przyjąć kolejną tabletkę. W glistnicy, zarażeniach tęgoryjcem, włosogłówką lub zarażeniach mieszanych stosuje się 100 mg 2 × dziennie przez 3 dni. W kale zauważyła Pani żywe owsiki, bo tabletka (substancja czynna) działa w świetle jelita bezpośrednio na pasożyty i nie zdążyła się przepasażować przezPani przewód pokarmowy- u dorosłej zdrowej osoby pasaż przez jelita może trwać nawet do 72 h, tak więc tabletka mogła jeszcze nie zadziałać na pasożyty, które Pani zaobserwowała w kale. Vermox nieodwracalnie zaburza przyswajanie glukozy przez pasożyty i ich funkcje trawienne, powodując ich obumieranie z powodu braku związków energetycznych, ale musi do nich dotrzeć, a owsiki zwykle bytują w końcowym odcinku przewodu pokarmowego.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz