Czy w przypadku takich samych objawów mogę przyjąć ten lek?

Clostridium nawracające - mam 22 lata. W sierpniu brałam metronidazol i duomox na helicobakter. Miesiąc później straszna biegunka, ból brzucha, smród i 10 stolcow dziennie - wynik clos. Diff. Z toksynami a/b. Leczenie metronidazolem, objawy ustąpiły jednak tydzień po zakończeniu terapii wszystko wróciło. Biegunka śluzowata jak galareta, cuchnąca, brzuch boli. Lekarz rodzinny dał mi wankomycyne 125mg 4 razy dziennie doustnie przez 10 dni, ale nie zlecił ponownego testu kału. Czy jeżeli objawy są takie same jak 1szym razem, to mogę brać wankomycyne bez obaw? Boje się ze to silny lek, a może moja biegunka to już nie clostridium. Co by Państwo wskazali? Jestem młoda, musze się uczyć i pracować a nie daje rady.

Myślę, że przed kolejnym podaniem antybiotyku powinna Pani wykonać badanie. Proszę także pamiętać o odpowiedniej probiotykoterapii, w Pani przypadku niezwykle intensywnej. Może Pani rozpocząć np. od preparatu Vivomixx i Enterol.