Czy w przypadku tego zbliżenia zapłodnienie było możliwe?

Witam, bardzo się stresuje i chciałabym dostać odpowiedź od specjalisty. Mam 18 lat i około 20 dna cyklu uprawiałam z partnerem seks oralny. Najpierw on mi, następnie ja jemu. Podczas wytrysku odrobina spermy skapnęła mi na udo. Poszlam ją odrazuu wytrzeć mokrymi husteczkami. Następnie całowaliśmy się, a on potem polizał mnie po łechtaczce, ale kazałam mu przestać. Po około 1/1,5 godziny zrobil mi jeszcze raz seks oralny i tzw "palcówkę". Czy jest możliwe, że zaszłam w ciążę. Nie było bezpośredniego kontaktu spermy z pochwą, jedynie partner mógł dotknąć swojego przyrodzenia, na którym nic nie było lub śladowe ilości preejakulatu. Okres spóźnia mi się jeden dzień. Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro nie było bezpośredniego kontaktu spermy z Pani drogami rodnymi, to nie ma możliwości zajścia w ciążę. Ryzyko ciąży w opisanym przez Panią przypadku jest bliskie zeru, także proszę się nie stresować.

Jednodniowe opóźnienie miesiączki jest możliwe i nie musi świadczyć o nieprawidłowościach ani o ciąży. Na cykl menstruacyjny wpływa bowiem wiele czynników – w tym również stres, dlatego jeśli stresuje się Pani tym, że zaszła w ciążę, to także z tego powodu okres może nie pojawić się w terminie.

Aby uniknąć podobnego stresu w przyszłości, warto pomyśleć o zabezpieczeniu.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-oralny-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-oralny-a-ryzyko-wystapienia-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-seks-oralny-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.