Czy w takich sytuacjach może dojść do zapłodnienia?

Witam . Nurtują mnie pytania 1. Czy facet robiąc tzw minete moze zarazic czyms kobiete slina? 2. Jeśli kobieta najpierw robi dobrze ustami facetowi bez wytrysku potem się całują i on potem odwzajemnia się minetka to prejakulant może zapłodnić ? 3 .czy po zrobieniu dobrze ustami facetowi bez wytrysku i facet dotnie swojego członka następuje nałożeniw prezerwatywy i dotknięciu reka zewnątrz jej można przenieść prejakulat i zajść w ciążę czy slina zabija plemniki z prejakulantu ?
KOBIETA, 34 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Stosunek oralny może przyczynić się do przeniesienia różnych chorób wenerycznych, w tym m.in. kiły, rzeżączki, chlamydiozy, WZW, wirusa opryszczki, HPV.

Odnośnie pytania drugiego, takie zachowanie praktycznie nie niesie ryzyka zapłodnienia, gdyż jest bardzo mało prawdopodobne, aby plemniki zostały w ten sposób przeniesione do dróg rodnych kobiety.

Ślina nie ma właściwości zabijających plemniki i jeżeli mężczyzna dotykał swojego członka, na którym znajdował się preejakulat, a następnie przeniósł go na prezerwatywę, to niesie to niewielkie ryzyko ciąży, dlatego jeżeli miesiączka nie pojawiałaby się u kobiety w terminie, warto wykonać test ciążowy.

Więcej informacji na temat chorób wenerycznych znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/wirusowe-choroby-weneryczne

https://portal.abczdrowie.pl/gwaltowny-wzrost-zachorowan-na-choroby-weneryczne-lato-dziala-na-ich-korzysc

https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-i-pierwotniakowe-choroby-weneryczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.