Czy w takim przypadku istnieje ryzyko zakażenia?

Witam, czy jeżeli podczas korzystania z publicznej toalety przez przypadeķ dotkneło się penisem muszli ktora zakładając że była zanieczyszczona kałem lub innymi płynami (śluz z odbytu) jest ryzyko zarażenia się wirusem hiv warto dodac że kontakt z muszlą miała część pozbawiona napletka.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, ryzyko zakażenia HIV poprzez dotknięcie członkiem zanieczyszczonej muszli klozetowej w miejscu publicznym jest niewielkie, ponieważ istnieje małe prawdopodobieństwo, że znajdował się tam akurat materiał zakaźny. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że wirus HIV żyje bardzo krótko na powierzchniach.

Pomimo to występują nieznaczne szanse na zakażenie, zważając na to, że dotykał Pan muszli błonami śluzowymi znajdującymi się pod napletkiem. Dopóki nie będzie Pan odczuwał objawów takich jak gorączka, zmęczenie, osłabienie, ból głowy, biegunka, wysypka, nie ma powodów do obaw, w przeciwnym razie proszę zgłosić się do lekarza.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/hiv-wszystko-co-musisz-wiedziec

https://portal.abczdrowie.pl/szansa-na-leczenie-aids-i-hiv

https://portal.abczdrowie.pl/hiv-co-nalezy-wiedziec

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty