Czy w tej sytuacji była możliwość zapłodnienia?

Witam mam takie pytanie Bo mam miesiączki nieregularne A 23.10.20 współzylam z wytryskiem a 28 dostałam okres.. ale podczas okresu też prawdopodobnie była owulacja.. jaka jest możliwość zajścia w ciążę? Wiem/domyślam się że to nie realne.. ale spytać nie zaszkodzi.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli ma Pani nieregularne miesiączki, to przesunięcia w cyklu są niewykluczone. Określenie momentu owulacji możliwe jest zatem tylko dzięki dokładnej obserwacji organizmu w poszukiwaniu takich symptomów, jak zmiana temperatury ciała oraz śluzu z pochwy. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-owulacja.

Zatem nie sposób bez wątpliwości udzielić odpowiedzi na Pani pytanie. Jeśli ma Pani uzasadnione obawy o zapłodnienie we wspomnianym czasie, to warto wykonać test ciążowy po upływie minimum 14 dni od zbliżenia płciowego lub wykonać test na obecność beta hCG we krwi.

Być może Pani wątpliwości rozwieje także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-podczas-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.