Czy w tym przypadku taki szpital będzie dla niej odpowiedni?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie rekonwalescencji mamy po operacji zastawki przy otwieraniu mostka. Mama po 7 dniowym pobycie w szpitalu została skierowana do szpitala sanatoryjnego, bardzo zle go znosi, nawet nie uczęszcza na rehabilitacje i bardzo mnie to wszystko martwi. Mama ma po operacji dodatkowo arytmię, moje pytanie jest następujące, czy taki szpital jest dla niej konieczny? Widzę gołym okiem, ze mama ma depresje, jest wszystkim załamana, zastanawiałam się nad zabraniem jej z tej placówki i skorzystania z prywatnej dziennej rehabilitacji. Bardzo martwi mnie również fakt, iż mama ma chwilowe zaniki pamięci i sama nie wiem co w takim wypadku będzie dla niej najlepsze. Lekarz w szpitalu mówił ze mamy stan jest dobry, ale ma ta arytmię i obniżone poziomy sodu, potasu. Bardzo proszę o radę, ponieważ nigdzie nie mogę znaleść informacji co do takiej rehabilitacji a chce dla niej jak najlepiej.

Dzień dobry, po takim zabiegu można skorzystać z rehabilitacji kardiologicznej w formie stacjonarnej. Tego typu ośrodki na NFZ mają zagwarantowane również wsparcie psychologa dla pacjentów. Warto zgłosić niepokojące Panią objawy do lekarza prowadzącego celem oceny stanu mamy. Pacjenci kardiologiczni są mocno narażeni na stres związany z operacją oraz rekonwalescencją, często przeżywają skrajne wahania nastroju - warto jednak, aby ocenił to specjalista. Pozdrawiam i życzę powodzenia