Czy w wieku czternastu lat mogę mieć raka piersi?

Moje piersi są małe i obolałe czy to jest rak piersi? Wstydzę się iśc do ginekologa i nie wiem jak powiedziec to mamie.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Małe i obolałe piersi absolutnie nie mogą być przyczyną raka piersi. Ból najprawdopodobniej związany jest z tym, że zaczął się proces ich rozwoju. Nie powinnaś bać się rozmowy z mamą o problemach, które Cię nurtują. Pamiętaj, że mama też kiedyś była w Twoim wieku i zapewne miała podobne problemy do Ciebie. Nawet jeśli nie będzie potrafiła Ci pomóc możesz się z nią wybrać do lekarza jeśli masz obawy o swoje zdrowie.