Czy wada wzroku zmienia się z plusów na minusy?

Witam. Około 4-5 lat temu miałam badane oczy i dostałam okulry 0.25 które niby były tylko do komputera. Wczoraj byłam u optyka i wyszło że powinnam nosić -0.25 i -0.5. Optyk również powiedział mi że okulary które miałam miały być do chodzenia a nie tylko do komputera. Czy to normalne że oczy zmianiają się z plusów na minusy?

Witam.Wszystko jest możliwe. Dzieci mają plusy,potem nastolatki mają minusy. Dorośli po 40 roku życia zdejmują minusy do czytania i komputera. Babcie mają plusy do bliży, babcie z zaćmą zdejmują plusy do czytania itd. Natomiast przy małych korektach rzędu 0,25 Dptr zdarzają się pomyłki-wynik zależy też od tego, ile wody pacjent wypił, jaki ma poziom cukru ,jakiej jakości jest film łzowy pacjenta i jak popatrzył do refraktometru.Jest jeszcze problem czy nie chodzi Pani o cylindry, które plusowe dajemy typowo dzieciom ,a minusowe ludziom dorosłym.Uważam,że małej korekty plusowej nie ma sensu używać na stałe do dali, jak sugerował optyk.Plusowa korekta do dali paradoksalnie powiększając wielkość obrazków padających na siatkówkę oka powoduje gorszy komfort widzenia na przykład u kierowców zawodowych i myśliwych.Czyli oczy nadwzroczne skorygowane widzą "bliżej" niż bez okularów,nie zauważymy wtedy policji w krzakach lub dzikiego zwierza- też w krzakach/lasach.Jeżeli chodzi zaś o korektę do komputera -nawet przy małych wadach lub oczach miarowych ważne jest każde 0,25 Dptr.Pozdrawiam serdecznie