Czy przy wrodzonej wadzie wzroku, wzrok może się pogorszyć?

Witam. Mam wrodzoną wadę wzroku L 0 P 1,5 i od pewnego czasu moje oczy zaczęły się męczyć w związku z czym poszłam po okulary. Początkowo chciałam okulary, które będą jedynie pełniły rolę ochronną przed komputerem w pracy ponieważ nie narzekam na wzrok (przyzwyczaiłam się do tego jak widzę i nie jest to dla mnie żaden problem pomimo, że jedno oko widzi trochę gorzej) i zaproponowałam na wizycie "zerówki". Pani jednak przekonała mnie do soczewek, dzięki którym moje oczy nie będą się aż tak męczyć: L -0,25 P 1,25. I moje pytanie brzmi dlaczego na lewe oko dostałam soczewkę -0,25 (podobno specjalnie takie dostałam żeby zwiększyć kontrast- czy to konieczne?) i czy przy wrodzonej wadzie wzroku wzrok może się pogorszyć? Jeśli tak to wolę chyba pozostać bez okularów... Z góry dziękuję za odpowiedź. Okulary chcę nosić głównie do pracy (biurowa) oraz do czytania.

Witam. Jezeli OP ma 0 Dptr to dajemy 0 Dptr lub słabe plusy do kompa i bliży, czyli biura. OL nie pisze Pani plus czy minus,zakładam ze plus. czyli OP +0,5 lub planum OL +1,50.Pozdrawiam serdecznie