Niewyleczalna wada wrodzona wzroku u 8-latka

Witam, U mojego 8 letniego syna Pani okulistka po badaniu komputerowym stwierdziła niewyleczoną wrodzoną wadę wzroku. Oko P = 1.00, Oko L. = 0,25. Na bilansach syn miał sprawdzany wzrok i nic nie wskazywało na to, że ma jakąś wadę. ALe ponieważ syn pisząc nie trzyma się linijek więc postanowiłam sprawdzić mu wzrok. Pani okulistka powiedziała, że nawet przy takiej wadzie dziecko może widzieć dobrze więc o co chodzi z tą wadą wzroku i czy musi nosić okulary?

Tak. zbadać wadę, dać okulary, nosić. ma już 8 lat.Jeżeli rozwinęło się niedowidzenie w OL to trzeba będzie zasłaniać OP,czego duże dzieci nie lubią, a rodzice nie umieją wyegzekwować. Pozdrawiam