Wada wzroku u 5-latka a noszenie okularów

Mój 5 letni syn ma wadę wzroku, badany przez trzech okulistów, wg wszystkich ma cylindry -1,0 na oba oczy i sferę OP: od -0,75 do -1,5 i OL: od 0 do -0,75 (w zależności od okulisty). Okulary zostały wypisane tylko na szkła cylindryczne, 1 okulista zalecił noszenie okularów tylko do pisania i oglądania telewizji i do przedszkola, a do zabawy, na piłkę, rower i tp. nie, 2 zaleciło noszenie na stałe. Syn twierdzi, że nie widzi różnicy w okularach czy bez. Ma je nosić na stałe czy okazjonalnie?

Witam.wszystko zalezy jak widzi bez okularow.obiektywnie na tbl.Snellena.jezeli czta odtatni rzad to powinien uzywac tylko okazjonalnie.jak pojdzie do zerowki to i tak ubierze na stale.mam nadzieje ze ktos z tych trzech okulistow synka zakropil.pozdrawiam