Badanie wzroku 8-latka

Witam serdecznie ,mój 8 letni syn od 2013 nosi okulary,pierwsze badanie wykazało,P+1.00 -0.50 165 L+2.50 -2.50 168 nosił plastry ,były kontrole,dzisiaj byliśmy na kontroli P+1.25 -0.75 165 L+2.25 -2.25 180 .To moje pytanie co to oznacza dla mojego synka ,już przez całe życie będzie musiał nosić okulary,czy jest to do naprawienia ,nie rozumie tych wartości,proszę o pomoc,pozdrawiam Agnieszka.

Witam. Pani synek ma niewielką nadwzroczność,czyli plusy z astygmatyzmem czyli cylindry.Nie jest jeszcze przesądzone, czy będzie całe życie nosił okulary, ale OL raczej zawsze będzie słabsze. Należy zasłaniać lepsze oko na 6-8 godzin dziennie,jeżeli nie widzi wszystkich rządków OL.Wartości liczbowe się będą zmieniać. Nie trzeba się tym przejmować jeżeli są do nr3. Jeżeli astygmatyzm jest większy, no to wtedy są trudności z doborem okularów i kierujemy pacjenta na soczewki twarde. Pozdrawiam