Czy warto poddać się liftingowi dolnemu twarzy?

Dzień dobry. mam 55 lat i rozważam u siebie liftinf dolny twarzy, bo mam tzw chomiki , bruzdy nosowo wargowe i zmarszczki na szyi. Byłam na konsultacji w ars medica i zaproponowano mi laser mozaic eco2, zabieg mam wyznaczony na 16.09.br Mam jeszcze 5 dni na podjęcie decyzji a nie chcę popełnić błędu .Czy lifting dolny jest przeprowadzany znieczuleniu ogólnym czy miejscowym i ile kosztuje.Czy przed, zamiast lub po laserze można go zrobić .

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa aby ocenić

Witam serdecznie
Do wykonania liftingu konieczny jest dobry stan zdrowia organizmu. Przed planowanym zabiegiem wykonane będzie Pani miała podstawowe badania laboratoryjne. Przeciwwskazania do zabiegu są: niedokrwistość, skazy naczyniowe, niestabilne nadciśnienie, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry operowanej okolicy. Planowane leczenie proszę omówić dokładnie z wybranym lekarzem plastykiem, powinna Pani dostać wskazówki opisujące sposób przygotowania się do operacji, grożących powikłaniach i zaleceniach pooperacyjnych.
Przed operacją lekarz przypomni o następujących zaleceniach: na 6 godzin przed zabiegiem należy być na czczo; na tygodnie przed operacją należy ograniczyć palenie papierosów; na dwa tygodnie przed operacją należy odstawić leki zawierające kwas acetylosalicylowy (aspiryna, polopiryna). Dodatkowych wskazówek udzieli Pani lekarz.
Operacja liftingu ma wiele odmian i modyfikacji. Wybór metody zależy od upodobań i doświadczenia chirurga. Operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym lub mieszanym: miejscowym i dodatkowo dożylnym.

pozdrawiam

IJ