Czy warto robić badanie poziomu tsh, ft3, ft4, anty-tpo i anty-tg?

Witam.Czy przy chorobach i różnych nieprawidłowościach tarczycy przy oznaczeniu takich parametrów jak tsh,ft3,ft4,antytpo i anty tg co może pokazać lub wykluczyc i czy warto wszystkie te oznaczniki przebadać?,miałam robione tylko tsh wyszło w normie ale słyszałam,ze nie pokaże wszystkiego a robiąc te badania prywatnie dużo zaplace, stąd pytanie czy warto oznczac te parametry wskazane wyżej?

Lek. Katarzyna Szymczak

Szkoda że nie podała Pani wyniki , w pani wieku tsh powinno być poniżej 2,5. Jeśli ma pani jakieś objawy lub podejrzewa chorobę tarczycy warto wykonać powyższe badania.
Pozdrawiam