Czy warto skorzystać z usług prostytutki?

Witam. Mam 37 lat. Jestem żonaty od 6 lat, mamy z żoną 2 dzieci. Zona ma 39 lat. W trakcie drugiej ciąży żona straciła zainteresowanie seksem i tak pozostało do dziś, czyli prawie 3lata. Wspolzyjemy rzadko, czasem raz na miesiąc, dwa, nawet trzy. Żona nie widzi w tym nic złego i nie mam zamiaru nic z tym zrobić. Jest mi ciężko żyć bez seksu, często myślę żeby skorzystać z usług prostytutki lub z jakiejs okazji na szybki seks. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji?

Witam Pana
Skorzystanie z usług prostytutki nie rozwiąże Państwa
problemów małżeńskich, a może nawet doprowadzić
do rozpadu małżeństwa.
Przyczyn spadku libido u kobiet może być bardzo dużo.
Najczęściej mają one podłoże psychologiczne.
Czasami do współżycia zniechęca strach przed nieplanowaną ciążą.
Bardzo często obniżone libido związane jest ze stresem i zmęczeniem.
Brak popędu, zwykle połączony ze stanem obniżonego nastroju,
może być również efektem zmian hormonalnych zachodzących
w kobiecym organizmie.
Warto zrobić badanie poziomu hormonów tarczycy.
Osłabione libido może być również skutkiem ubocznym
przyjmowanych leków lub środków antykoncepcyjnych
Jedną z często występujących przyczyn osłabionego libido
są też kłótnie, niewyjaśnione spory czy ukryty żal do partnera.
Czasami unikanie współżycia jest jednym z pierwszych
objawów depresji a także nerwicy.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Myślę, że najlepszym wyjściem będzie spokojna, szczera rozmowa.
Proszę powiedzieć żonie o swoich oczekiwaniach i odczuciach.
Najlepiej podczas weekendu, bez pośpiechu,
gdy będziecie zrelaksowani.
Proszę zadbać o to, by nikt Państwu nie przeszkadzał.
Wyjaśnijcie sprawę i zastanówcie się, co jest przyczyną,
co trzeba zmienić, byście w związku obydwoje byli zadowoleni.
Ważne, żeby podczas rozmowy omówić wszystkie
istotne problemy.
Jeśli nie będziecie w stanie poradzić sobie sami, to proszę
zachęcić żonę do psychoterapii.
Terapeuta dotrze do źródeł „niedyspozycji” żony i dobierze
odpowiednią technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Gdyby chcieli Państwo porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry.
Aktywność seksualna człowieka jest jedną z najbardziej podstawowych obok komunikacji, snu, wypoczynku i jedzenia potrzeb, którą NALEŻY spełniać.
Nie koniecznie musi być tak, że żona straciła ochotę na aktywność seksualną. Powodów jest wiele np. zmęczenie pracami w domu i przy dzieciach, czynniki natury biologicznej, czynniki psychiczne i inne.
Myślę, że skorzystanie z usług prostytutki albo umówienie się z jakąkolwiek inną kobietą na seks spowoduje spadek Pana napięcia seksualnego, ale nie spowoduje rozwiązania problemu.
Najlepszym i najprostszym sposobem jest rozmowa. Szczera, nieoceniająca z życzliwym zainteresowaniem tego, co mówi druga osoba. Proszę zapytać żonę o jej nastrój, o to co czuje, jakie ma potrzeby. Pan powinien też opowiedzieć o swoich uczuciach i potrzebach.
Warto również wygospodarować czas TYLKO we dwoje np. wspólna kolacja przy świecach, wypad do kina albo do przyjaciół na tzw. domówkę. W opiece nad dziećmi mogą pomóc dziadkowie, znajomi i inne osoby blisko z Państwem związane.
Proszę również rozważyć i zaproponować żonie psychoterapię małżeńską jako formę pomocową dla Państwa relacji.
Życzę uważności, zrozumienia i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski