Czy wiek płodu podany na podstawie USG jest prawidłowy?

Witam, jestem w 38 tygodniu ciąży. Parametry usg: Bpd 8,82 cm 35w0d Hc 33,78 cm 38w1d HL 6,32 cm 36w5d FL 7,33 cm 37w0d Waga dziecka 3040g AFI 20,87 cm Miałam wykonywane usg w 29 tygodniu, powyższe parametry były na zbliżonym do siebie poziomie, martwi mnie obecna rozbieżność. Co to może oznaczać? Jestem w 38 tygodniu, a usg dziś wykazało, że jest to jednak 36 tydzień.

USG nie jest bardzo dokładnym badaniem, więc na tym etapie ciąży proszę się już nie sugerować rozbieżnościami. Datę porodu ustalono na początku ciąży i proszę się tego trzymać.