Czy wirus grypy typu A ze wszystkimi objawami H1N1 od razu mnie skreśla?

Mam 19 lat i jestem kobietą. Od 4 dni utrzymuje mi się stan chorobowy. 3 dni temu trafiłam do szpitala w stanie nieprzytomnym i okazało się w wyniku badań, że mam wirusa typu A grypy. Moje objawy to straszne osłabienie, ciągły kaszel (kaszel już wcześniej przed chorobą), nudności, ogólne wyczerpanie, katar, bardzo wysoka gorączka dochodząca do prawie 40 stopni, brak apetytu i dokuczliwy ból serca. Mój lekarz rodzinny kazał leżeć mi w łóżku najlepiej z maseczką ochronną, żeby nie zarażać. Nikt z nas nie wie i w szpitalu też nie zbadali mi tego jaki to wirus z grupy A. Co robić ? Proszę o pomoc

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności powinna Pani zrobić to co powiedział lekarz rodzinny czyli chorobę po prostu do końca wyleczyć. Najlepiej przebywać w łóżku, przyjmować lekkostrawne posiłki, pić dużą ilość płynów.
Jeżeli występuje gorączka konieczne jest podawanie objawowo środków przeciwgorączkowych. Jeżeli objawy nadal będą tak silne do rozważenia jest włączenie leczenia przeciwwirusowego, jednak o tym może zdecydować lekarz po badaniu chorego.

Nie ma potrzeby określania konkretnego typu wirusa. Zostało potwierdzone, że ma Pani grypę, należy ją po prostu wyleczyć i jeżeli to mozliwe unikać kontaktu z innymi w celu uniknięcia rozniesienia zakażenia. Jest to choroba niestety łatwo przenosząca się.
Jak każda grypa, tak również ta może spowodować powikłania, dlatego tak ważne jest całkowite
dokończenie kuracji.
Jeżeli w ciągu kilku dni objawy nie ustąpią konieczna będzie ponowna konsultacja z lekarzem.

Pozdrawiam