Czy wkładka antykoncepcyjna mogła się przesunąć?
Dzień dobry, miałam dziś robiony rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa, 1.5T. Mam założoną wkładkę Kyleena. Techniczka powiedziała,że mam u ginekologa sprawdzić,czy wkładka nie uległa przesunięciu. Czy to zdarza się często? Dodam,że wkładkę.IUB Ballerina mi wypadła. Obecną mam już 2 lata.

KOBIETA, 38 LAT 10 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
stosowana przez Panią wkładka antykoncepcyjna działa na zasadzie uwalniania hormonów, a więc nie zawiera ona w sobie metalu, co jest znaczącym ułatwieniem przy badaniach typu rezonans magnetyczny, ponieważ nie istnieje możliwość, aby przesunęła się ona pod wpływem pola magnetycznego.
W związku z powyższym nie powinna mieć Pani żadnych obaw co do jej działania, czy też zmiany położenia.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/krazek-dopochwowy https://portal.abczdrowie.pl/pierscien-antykoncepcyjny https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-wady-i-zalety https://portal.abczdrowie.pl/dodatkowa-dawka-hormonow