Czy wobec tego tkanka bliznowata w obrazie USG jest niewidoczna?
Dzień dobry, jakieś 2 tygodnie temu podczas rutynowego biegu zacząłem odczuwać ból w dolnej części łydki. Po ok tygodniu dolegliwości bólowe ustąpiły, miesiąc później przy próbie truchtu pojawił się ból w tym samym miejscu jednak nie tak intensywny. Badanie USG wykazało: stan po drobnym naderwaniu mięśnia płaszczkowatego - widoczna drobna blizna przy dolnym zarysie. Dwa tygodnie później w celu weryfikacji wykonałem drugie USG, na którym lekarz nie stwierdził zmian pourazowych, bliznowatych ani innych uchwytnych patologii. Czy wobec tego tkanka bliznowata w obrazie USG jest niewidoczna / nieodróżnialna od prawidłowej struktury mięśnia ?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam. Badanie USG jest badaniem bardzo subiektywnym. Jeden lekarz może coś zauważyć, czego inny nie widzi, szczególnie jeśli zmiany są niewielkie. Myślę, że tak jest w Pana przypadku.