Czy wrzody można wyczuć przez powłoki skórne?

Dzień dobry, bóle brzucha zaczęły się jakieś 3 tygodnie temu. Nie jest to ból stały. Mam napady w ciągu dnia, w środku nocy. Ból to skurcz, puszczenie, skurcz, puszczenie. Miałam USG lekarz podejrzewał kamicę. USG nic nie wykazało. Dalej celują w wrzody. Za tydz mam gastroskopie. Przeraziłam się i zaczęłam badań palpacyjnie sama swój brzuch. Znalazłam guzek wielkości wiśni, na wysokości żołądka, który jak naduszę boli do takiego stopnia, że łzy płyną do oczu. Sprawdzam codziennie i on nadal tam jest. Czy wrzody można wyczuć przez powłoki skórne? Czy to guz żołądka? Dziękuje za wszelkie informacje

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie da się wyczuć wrzodu przez powłoki skórne. Natomiast guzek, który Pani wyczuła może mieć całkiem inny charakter, nie związany z Pani dolegliwościami. Warto pokazać to lekarzowi w trakcie najbliższej wizyty.