Czy wstrząsy ciałem podczas kasłania mogą zaszkodzić dziecku?

Witam! Jestem w 2 miesiącu ciąży i właśnie się przeziębiłam. Katar powoli zaczyna przechodzić, ale męczy mnie mokry kaszel. Nie biorę żadnego syropu, bo nie wiem czy w ciąży można. Nie mogę pozbyć się wydzieliny zalegającej w oskrzelach. Rano kaszlę praktycznie bez przerwy głębokim, wilgotnym kaszlem. Próbuję wykrztusić wyraźnie zalegającą flegmę choć nie zawsze się to udaje. Piję herbatę z sokiem malinowym. W nocy, gdy kaszel dokucza, podkładam sobie więcej poduszek. Czy wstrząsy ciałem podczas kasłania mogą zaszkodzić dziecku? Czym wyleczyć mokry kaszel?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Najlepiej by było jakby udała się Pani do lekarza osobiście. Po ocenie Pani stanu klinicznego będzie mógł przepisać leki bezpieczne w czasie ciąży.