Czy wszczepiony symulator dwujamowy DDDR rejestruje zaburzenia rytmu serca?

Mam wszczepiony stymulator dwujamowy DDDR z powodu bloku przedsionkowo-komorowego drugiego stopnia.Moje pytanie brzmi: czy tego typu stymulator rejestruje zaburzenia rytmu serca np. migotanie przedsionków oraz czy zabezpiecza przed występowaniem zaburzeń arytmii serca.Dziękuje za udzielenie odpowiedzi.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja kardiologa . stymulator ten ma za zadanie odczytywanie potencjałów zarówno przedsionkowych jak i komorowych i względem nich odpowiednie działanie .