Czy wszystko na pewno jest w porządku z moją wątrobą?

Opis USG brzucha - wątroby. Wątroba o miernie wzmożonej echogeniczności bez zmian ogniskowych. Lewy płat wątroby wydłużony do 54mm na lewo od l.strzałkowej prawy uwydatniony do 172mm w prawej MCL z śladowo zaokrąglonym kątem brzeżnym dolnym wątroby. Czy wszystko jest w porządku ? Mam 20 lat , i nic mnie nie boli a próby wątrobowe są w porządku. Czy wątroba jest powiększona dlaczego ? Badanie wykonałem sam prywatnie. Dodam że próby wątrobowe oraz badanie ogólne krwi są w porządku

Raczej nie uwidoczniono w tym badaniu USG jakiejś patologii w zakresie wątroby. Trzeba wiedzieć, że badanie USG jest po części badaniem subiektywnym i nie można konkretnie odnosić jej wyniku w stosunku do pracy danego narządu. Jeśli jest Pan osobą dobrze zbudowaną to w stosunku do wielkości ciała taka wątroba ma prawidłowe wymiary lub po prostu tak wygląda jako w wariancie anatomicznym.