Czy wszystko wskazuje na białaczkę?

Witam, od kilku lat robię co jakiś okres badania morfologii lecz zawsze powtarza się ten sam problem - bardzo niska hemoglobina oraz wysoka leukocytoza i niski poziom żelaza, ale rok temu czterech lekarzy w Polsce podejrzewało białaczkę, ponieważ ilość białych krwinek wynosiła ponad 23 tyś. a czerwonych było malutko. Dostałam skierowanie pilne do hematologa, ale niestety w Lublinie ciężko było się dostać i teraz dwa tygodnie temu zasłabłam w autobusie. Zostałam skierowana do lekarza i pobrano mi krew na morfologię - wyniki również wyszły złe, ale leukocytoza trochę spadła, choć hemoglobina jest dalej niska, dostałam skierowanie do onkologa również z podejrzeniem białaczki, ale już nie w Polsce, ponieważ mieszkam poza granicami Polski. Proszę o odpowiedź czy powinnam się bać, że to białaczka?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Trudno mi potwierdzić lub negować tak poważną diagnozę bez możliwości zobaczenia pacjenta oraz oceny wyników badań. Niemniej z tego co Pani pisze, wyniki badań krwi są na tyle niepokojące, że dostała Pani pilne skierowanie do onkologa. Źle się stało, że nie była Pani diagnozowana już wcześniej, mam nadzieję, że tym razem nie zbagatelizuje Pani sprawy i zgłosi się jak najszybciej do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie