Objawy białaczki a poziom leukocytów

Mój dziadek ma wszystkie objawy jakie są opisane w przypadku białaczki. Złe wyniki ma od 4 lat. Dzisiaj był na Sorze z wynikiem leukocytów 105 i stwierdzona białaczka i powiedziano mu, ze wyniki nie są takie złe! jak to jest możliwe?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Białaczka powinna być diagnozowana, leczona i monitorowana przez lekarza hematologa.
Ograniczenie się do doraźnego leczenia nie jest rozwiązaniem i z punktu widzenia terapeutycznego jest bezsensowne.
W szpitalnym oddziale ratunkowym zaopatrywane są wyłącznie pilne przypadki.
Jeśli stan ogólny dziadka w trakcie pobytu w SOR nie wymagał interwencji i nie było wskazań do pilnej hospitalizacji sugeruję skontaktowanie się z hematologiem.
Na podstawie zamieszczonych informacji nie mogę zasugerować niczego więcej.