Czy wybuchnie groźna epidemia?

Czy może się jeszcze zdarzyć tak groźny wirus, który spowodowałby wielką ogólnoświatową epidemię i wiele śmiertelnych przypadków?
ponad rok temu

Wirus grypy podlega ciągłym mutacjom. Dzięki szczepionkom udaje się znacznie ograniczyć jego rozprzestrzenianie. Jednak należy się liczyć z tym, że może pojawić się bardzo groźny wirus, na który nie będziemy odporni, a odpowiedniej szczepionki nie zdążymy wyprodukować w potrzebnej ilości. Wtedy możemy mieć nawrót ogólnoświatowej epidemii.

Dr n. med. Andrzej Niemirski

Nie moożna tego wykluczyć. Mogą mutować, czyli zmieniać sie juz znane wirusy.