Czy wyciąć wyrośl chrzęstno-kostną?

mam 28 lat i mam wyrosl chrzestno kostna na ramieniu o szerokiej podstawie 12x14 dowiedzialem sie o niej przypadkowo na rtg. Moj ortopeda stwierdzil, ze nie wycinac a kontrolowac co pol roku. Na tym forum natomiast inny ortopeda rowniez odpisal: "Jeżeli nie przeszkadza kontrola raz na rok, jeśli przeszkadza wyciąć". No ale nasowa mi sie pytanie, czy nie lepiej wyciac od razu niz kontrolowac co jakis czas a noz idelec jak mi sie zezlosliwi?? Dlaczego ortopedzi zalecaja kontrole?Martwie sie tym..

Wyrośl nie będzie się już powiększała (rosła) i stąd jeśli nie przeszkadza można czekać = odstąpić od wycinania. Jeśli przeszkadza lub jest widoczna i szpeci to wyciąć.

w tym przypadku rzeczywiście są dwie możliwości, ponieważ jest Pan młodym człowiekiem i przewidywany okres "obserwacji" może być długi, ja sugerowałbym wycięcie, to rozwiązę problem radykalnie.