Czy wyciągnąć tampon z zębodołu po usunięciu korzenia?

Witam dzisiaj mialam usuwany korzen 2 ktory byl leczonynkanalowo.Silnie leciala krew pomimo 3 godzin od zabiegu.Lekarz zalozyl mi jakis tampon tam do zebodolu i gazik i nie wiem czy ten tampon w zebodole mam wyciagnac czy on sam sie rozpusci

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

gazik wypluwamy natomiast ze środka zębodołu nie wolnnic wyciągać jaśli ma Pani wątpliwośći proszę zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg
pozdrawiam
lek, lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Nie powinna Pani niczego wyjmować z wnętrza zębodołu. Jest to opatrunek rozpuszczalny. Powinna Pani zgłosić się na kontrolę gojenia do lekarza wykonującego zabieg w wyznaczonym terminie.