Czy wydzielina z noska to objaw alergii?

Witam. Mój synek ma 9 miesięcy. Po porodzie wykryto u niego gronkowca. O bakterii zapomniałam i żyliśmy normalnie przez całe 9 miesięcy, aż do tej pory. Już od ponad 3 tygodni ściągam mu przezroczystą wydzielinę z noska. Jest jej naprawdę dużo, najwięcej po kichnięciu przez mojego maluszka. W nocy w zasadzie go nie zatyka, ale to ściąganie jest już męczące. Ma one delikatne maleńkie krostki na policzku. Na prawym więcej (śpi na tej stronie bardzo dożo), a na lewym mniej. Raczej go nie swędzą, gdyż się nie drapie i nie płacze. Dodam jeszcze, iż urodził się w 35 tygodniu ciąży. Jest bardzo pogodnym i rozbrykanym dzieckiem, ma apetyt. Martwię się. Czy to coś poważnego?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie bez zbadania dziecka i dokładnego zebrania wywiadu.
Konieczna jest wizyta u pediatry.
Jednak objawy wskazują raczej na infekcję, a nie na zmiany uczuleniowe. Tym bardziej, że z Pani opisu nie jest to długi okres czasu i problem wystąpił po raz pierwszy.

Zachęcam do wizyty u lekarza.

Pozdrawiam