Czy wygląd barku wróci jeszcze do normy?

Witam 2 tygodnie temu doznalam urazu zlamania konca stawu barkowego obojczyka prawego. Reka zostala usztywniona na temblaku ale od kilku dni wieczorami bol sie nasilił, pulsuje i tylu bardzo odstaje kosc obojczyka. Czy ta kosc sie jakos schowa czy tak juz zostanie? Wizyte kontrolna mam dopiero za 2 tyg
KOBIETA, 25 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku złamania obojczyka, istnieje ryzyko, że kość może przesunąć się lub odstawać na skutek uszkodzenia więzadeł i struktur podtrzymujących obojczyk. To czy taki stan utrzyma się u Pana, zależy od wielu indywidualnych czynników (najczęściej jednak, po zrośnięciu kości, wygląd również wraca do normy).

W tym momencie najlepiej stosować się do zaleceń lekarskich i udać się na wizytę kontrolną za dwa tygodnie. Lekarz, znając dokładnie Pana stan kliniczny, będzie w stanie udzielić Panu dokładniejszych przewidywań dotyczących kwestii estetycznych po złamaniu obojczyka.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zlamanie-obojczyka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.