Czy wykonanie TK z kontrastem może prowadzić do zaburzeń wzroku?

Witam, mój tato od ponad 30 lat cierpi na cukrzycę, stracił od tego 1 oko, drugie 2 lata temu cudem udało się uratować, że jak to lekarz określił ma tam jakieś 25% widoczności. Ostatnio jednak zaczęło dziać się coś niedobrego, najpierw zaczęła pojawiać się mgła kiedy się pochylał, po wizycie kontrolnej okazało się że ma bardzo duże ciśnienie w oku zostało ono ustabilizowane poprzez tabletki i krople, w międzyczasie był jeszcze w szpitalu z podejrzeniem zatoru płuc, po zrobieniu tomografii wykluczono to, stwierdzono zakażenie organizmu, podano przez 5 dni antybiotyk ale odkąd wrócił do domu, pogorszył mu się znacznie wzrok, mówi że słabiej widzi na jasnym tle niż na ciemnym,nie może przeczytać godziny, twarze, kolory wszystko jest zbyt jasne, czy to może być skutek uboczny podania kontrastu ?

Witam.a skąd się wzięło Tp podniesione? Nie leczył się na jaskrę wcześniej? Czy był Tato laserowany w przeszłości z powodu cukrzycy? Bardzo trudno jest coś powiedzieć co będzie. Raczej nie będzie dobrze ze względu na 30 lat cukrzycy. Po wyrównania Tp w oku jeżeli się da należy sprawdzić pole widzenia a poziom HbA1 utrzymać do 8.sam kontrast nie szkodzi natomiast wywołuje nagłe reakcje u alergików i chorych na tarczyce ponieważ zawiera jodki. .liczę ze się Tacie poprawi za parę tygodni. Pozdrawiam serdecznie