Czy wymioty kobiety w ciąży mogą zaszkodzić dziecku?

Witam. Jestem w 8 tyg ciąży od ok 4 dni wymiotuje,nie mam wgl apetytu. Staram się pić aby się nie obwodnic ale to słabo mi to idzie. :/ aktualnie przebywam w Holandii, do Polski wracamy z piątku na sobotę. Zaraz po powrocie chce udać się do lekarza bądź szpitala z tymi wymiotami. Czy mojemu maleństwu przez te moje wymioty nie zagraża niebezpieczeństwo. ? To moja pierwsza ciaza.

Lek. Katarzyna Szymczak

Musi pani dbać o nawodnienie i uzupełnienie elektrolitów , duże straty czasem wymagają uzupełnienia droga dożylna.
Pozdrawiam