Osłabienie, mdłości i wymioty u 8-latka

Witam. Od piątkowego wieczora, mój 8-letni syn jest osłabiony i ma mdłości, wymiotował całą noc z piątku na sobotę, kilka razy w sobotę oraz dzisiaj rano. Nie chce nic jeść ani pić, chce tylko leżeć lub spać, widać, że jest osłabiony. Nie ma biegunki, ale dwa razy obudził się rano z brudną piżamą, popuścił trochę pod siebie. Nie mówi, że boli go brzuch, na nic się nie skarży, jedynie, że mu słabo i niedobrze. Co mu może być? Jego zachowanie nie pasuje do jakiegoś wirusa czy zatrucia.

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim należy dbać o to, aby dziecko się nie odwodniło i należy podawać wodę często ale w małych ilościach. Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć.