Wymioty u 2-letniego dziecka

Dzien dobrydziecko (2 lata i 8 miesięcy) zwróciło po raz pierwszy około godziny 18:00 i około 15 minut później. Od tego czasu wymiotuje żółcią. Próbowaliśmy podać wodę i elektrolity, ale do 30 minut zwraca właściwie tyle samo ile wypije. Ostatnie wymioty były około godziby 1:40 - czy mamy dalej sami walczyć w domu czy już powinniśmy jechać na pogotowie? Dodam tylko że dziecko przespało kilka godzin i od 1 jest w wyśmienitym humorze.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli nadal dziecko będzie zwracało całą przyjętą objętość płynów należy zgłosić się niezwłocznie na ostry dyżur. Pierwsze cechy odwodnienia mogą zostać przez Państwa niezauważone, jednak odwodnienie u tak małych dzieci stanowi zagrożenie dla zdrowia a w skrajnych przypadkach odwodnienia nawet życia. Lepiej więc "dmuchać na zimne".