Rozwolnienie i wymioty u 2-letniego dziecka

Witam.Zona była pare dni temu w Irlandii na urlopie, tam panował jakiś wirus wszyscy mieli rozwolnienie i z wymiotów li, wszystkim juz przeszło ale córce dwu letniej nie przechodzi dostała elektrolitów i węgiel. Co mamy robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Bez badania nie można nic więcej powiedzieć.

Lek. Katarzyna Szymczak

Proszę pilnować, aby przyjmowała dużo płynów, proszę bardzo pilnować,najlepiej wody czy herbatę, dieta lekkostrawna, proszę bardzo pilnować, aby córka się nie odwodniła. Jeśli po 2-3 dniach dziecku nie przejdzie lub pojawią się niepokojące objawy, to proszę udać się do lekarza.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli objawy się nasilają a córka jest w złym stanie ogólnym proszę zgłosić się do lekarza. Jednocześnie nie dopuścić do odwodnienia (doustne płyny nawadniające dostępne w aptece).