Rozwolnienie po zażyciu tranu u 3-latka

Dzień dobry. Mam pytanie - podałam trzyletniemu synkowi 6 dni temu 5 ml tranu norweskiego i od tego czasu synek ma rozwolnienie raz dziennie. Od dwóch dni podaję mu probiotyk Lacidofil. Czy możliwe jest, że to rozwolnienie może tak długo trwać i czy powinnam coś mu jeszcze podać? Dziękuję serdecznie z góry za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Co Pani rozumie przez określenie "rozwolnienie"? chodzi o jeden luźny stolec dziennie? Prosze doprecyzować ile stolców na dobę oddaje dziecko, jaki mają charakter? czy sa inneobjawy typu np. ból brzucha?
Nie sądze by miało to związek z podaniem tranu, prawdopodobbnie przyczyną jest błąd dietetyczny lub infekcja.
W domowym leczeniu biegunki obowiązują trzy podstawowe zasady, należy:

podawać dziecku doustnie płyny w większej ilości niż zwykle, tak, aby zapobiec odwodnieniu
żywić dziecko tak samo, jak przed wystąpieniem biegunki
obserwować, czy u dziecka nie pojawiają się objawy odwodnienia

Jeśli objawy nie ustepuja prosze udać sie do pediatry