Czy wynik b-HCG wskazuje na rozwój prawidłowej ciąży?

Dzien dobry. 17.10 rozloczelam miesiaczke w ubiegla sobote po wykonaniu testu ciazowego ukazaly sie dwie kreski. W dniu 21 bylam u lekarza ale nic niw widzial dzisiaj wykonalam badanie bhcg z ktorego wynik otrzymalam 110U/L czy ktos moglby mi udzielic inf czy jestem w ciazy prawidlowej czy pozamacicznej ponieważ taka tez mialam w 2019 Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

o tym, czy jest to ciąża prawidłowa, czy też ciąża pozamaciczna dowie się Pani w gabinecie ginekologicznym podczas pierwszego kontrolnego USG. Sam wynik beta-HCG nie jest wyznacznikiem, ponieważ zarówno w jednym, jak i drugim przypadku poziom gonadotropiny kosmówkowej będzie wzrastał.

Obecny wynik wskazuje tylko na to, że jest Pani w bardzo wczesnej ciąży. Najprawdopodobniej jest to 4-5 tydzień.

Więcej norm beta-HCG znajdzie Pani w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Za jakiś czas proszę ponownie udać się do ginekologa. Być może wtedy będzie on mógł powiedzieć coś więcej na temat rozwoju ciąży.

Przyczyny oraz objawy ciąży pozamacicznej opisaliśmy tutaj:

https://portal.abczdrowie.pl/ciaza-pozamaciczna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.