Czy wynik moich badań świadczy o boreliozie?

Witam, borelioza IgG ujemny, ale IgM 124 dodatni. Zrobiłam test potwierdzenia western-bloot i wyszedł negatywny. Czy IgM dodatni świadczy o boreliozie, jeśli western-bloot jest ujemny? A może to nie jest borelioza tylko stan zapalny wątroby? Jakie mam wykonac jeszcze badania? Z góry dziękuje za odpowiedż:)

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie można w takim wypadku potwierdzić boreliozy. poza tym nawet jeśli wyniki badań są dodatnie, ale nie ma objawów, to nie można wdrożyć leczenia. Dlatego konieczna jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego w celu prawidłowej interpretacji wyników. Być może jednak będą potrzebne dodatkowe badania.