Czy wynik MR kręgosłupa wymaga operacji czy leczenia zachowawczego?

Witam! Panie Doktorze proszę o odczyt tego wyniku badania MR i czy wymaga to operacji,czy leczenia zachowawczego-lordoza lędźwiowa pogłębiona,krążki m-kL4/5częściowo odwodniony iL5/S1 z cechami odwodnienia i obniżenia wysokości,tylna wypuklina krążkaL4/5 z modelacją worka oponowego,przepuklina tylna centralna krążka m-kL5/S1ze zwężeniem zachyłków bocznych z możliwością ucisku na korzeń nerwowy,worek oponowy modelowany,ostre ustaw.kości krzyżowej,stożek końcowy bez zmian ogniskowych.Pozdrawiam.

Szanowana Pani, przytoczone przez Panią badanie jest jedynie DODATKOWYM. Decyzję o sposobie leczenia podejmuje się na podstawie wywiadu, badania przedmiotowego ORAZ badań dodatkowych. Zatem proponuję kontakt z badającym Panią i prowadzącym diagnostykę (ortopedą lub neurochirurgiem). Na podstawie JEDYNIE wyniku badania nmr MOŻNA spekulować,że w Pani przypadku RACZEJ należy myśleć o leczeniu zachowawczym (farmakoterapia + rehabilitacja). Pozdrawiam