Czy wynik prolaktyny wiąże się z nadciśnieniem?

Dzien dobry jestem szczytna mam 27 lat.od 4 lat lecze sie na nadciśnienie.wlasnie odebrałem wyniki krwi z których wynika ze poziom prolaktyny wynosi 25.1 gdzie górna norma to 15.1 ... dodam ze jestem bardzo nerwowa osoba i często sie stresuje nawet przed badaniem... czy to mogło wpłynąć na ten wynik czy doszukiwać sie czegos poważnego?

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Leki na nadciśnienie mogą być przyczyną podwyższonego poziomu hormonu prolaktyny. Jakie ma Pani wyniki badań tarczycy? Czy jest nadwaga? Trzeba wykluczyć inne przyczyny. Ważne w Pani przypadku jest by była Pani rtównież skonsultowana ginekologicznie , zwłaszcza jeśli planuje Pani ciążę - co wysoki poziom prolaktyny będzie utrudniać.
pozdrawiam