Czy wynik testu jest poprawny w moim przypadku?

Witam.

Ostatni raz kochałam się z moim chłopakiem 6 stycznia. Był to tylko chwilowy stosunek. Myślałam że mam niepłodne dni lecz po chwili wystraszyłam się że chyba jednak się mylę i przestaliśmy się kochać. Miesiąc wcześniej brałam pigułki i dostałam okres 21 grudnia. W styczniu nie brałam tabletek. Okresu jeszcze nie dostałam.

Od jakiegoś czasu częściej oddaję mocz i mdli mnie. Dla upewnienia się kupiłam dziś Pre- test. Zrobiłam go jednak nie z porannego moczu a drugiego. Wyszedł negatywny. Czy ten wynik w moim przypadku jest prawdziwy? Proszę o pomoc. Paulina

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Test ciążowy jest wiarygodny po około 2 tygodniach od stosunku. Jednak czasami się zdarza, że na początku ciąży stężenie hCG jest zbyt niskie aby dać dodatni wynik testu ciążowego. W Pani przypadku jest to mało prawdopodobne pomimo tego, że test był wykonany w godzinach popołudniowych. Jednak dla pewności proponuję wykonanie kolejnego testu ciążowego po tygodniu.
Wcześniej może Pani wykonać oznaczenia beta-hCG z krwi.

Wynik badania będzie już wiarygodny.
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych pierwsza owulacja pojawia się zazwyczaj z 10-14 dniowym opóźnieniem. Dlatego miesiączka pojawia się również z takim samym opóźnieniem. Być może właśnie z tego wynika brak miesiączki w Pani przypadku.
Pozdrawiam