Czy wynik TK przesądza o operacji?

Czy taki wynik TK oznacza operacje? W rozpoznaniu - zaburzenia korzeni rdzeniowych i splotów nerwowych. Dyskretna lewo-wypukła skolioza. wymiar strzałkowy pośrodkowy kanału kręgowego wynosi 14,5mm. Na poziomie L2-L3 oraz L3-L4 bez widocznego penetrowania krążków dokanałowo. Na poziomie L4-L5 bulging dokanałowy krążka na ok.2mm z dyskretnym modelowaniem przedniej powierzchni worka oponowego. zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1 szczególnie w części tylnej. Krążek L5-S1 wnika dokanałowo prawo-zachyłkową przepukliną o podstawie ok 13mm na głębokość ok.7,5 mmi uciska worek oponowy oraz najpewniej miejsce odejścia prawego nerwu rdzeniowego na tym poziomie i powoduje stenozę prawego zachyłka bocznego. Otwory miedzykręgowe obustronnie w badanym zakresie niezwężone. Objawy Vacuum obustronnie w stawach krzyżowo-biodrowych. Wnioski: dyskopatia na poziomi9e L5-S1 ze stenozą prawego zachyłka bocznego - do rozważenia konsultacja NCH.

Sam wynik TK czy MRI nigdy nie oznacz wskazań do operacji... Najważniejsza ocena stanu Pacjenta, jego dolegliwości i odchyleń w badaniu neurologicznym !! Konsultacja NEUROCHIRURGICZNA!
Opis badania wskazuje na dużą przepuklinę centralną na poziomie L5-S1, znaczne wysuniecie dysku i być może będzie konieczne leczenie operacyjne opis badania TK : " W rozpoznaniu - zaburzenia korzeni rdzeniowych i splotów nerwowych. Dyskretna lewo-wypukła skolioza. wymiar strzałkowy pośrodkowy kanału kręgowego wynosi 14,5mm. Na poziomie L2-L3 oraz L3-L4 bez widocznego penetrowania krążków dokanałowo. Na poziomie L4-L5 bulging dokanałowy krążka na ok.2mm z dyskretnym modelowaniem przedniej powierzchni worka oponowego. zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1 szczególnie w części tylnej. Krążek L5-S1 wnika dokanałowo prawo-zachyłkową przepukliną o podstawie ok 13mm na głębokość ok.7,5 mmi uciska worek oponowy oraz najpewniej miejsce odejścia prawego nerwu rdzeniowego na tym poziomie i powoduje stenozę prawego zachyłka bocznego. Otwory miedzykręgowe obustronnie w badanym zakresie niezwężone. Objawy Vacuum obustronnie w stawach krzyżowo-biodrowych. Wnioski: dyskopatia na poziomi9e L5-S1 ze stenozą prawego zachyłka bocznego - do rozważenia konsultacja NCH. "
Najważniejsza ocena stanu Pacjenta, jego dolegliwości i odchyleń w badaniu neurologicznym !! Konsultacja NEUROCHIRURGICZNA!
Opis badania wskazuje na dużą przepuklinę centralną na poziomie L5-S1, znaczne wysuniecie dysku i być może będzie konieczne leczenie operacyjne .