Czy wynik TSH 1,490 jest prawidłowy dla kobiety w ciąży?

Dzień dobry.Jestem w 6 msc ciąży lekarz zalecił badanie TSH (wynik 1,490) oraz posiew moczu (wynik ujemny) czy zatem wszystko jest w porządku? Badanie TSH zostało zlecone ponieważ bardzo szybko tyje 5kg w miesiac.Czy na tak szybki przyrost wagi mogą mieć predyspozycje genetyczne organizmu do odkładania tkanki tłuszczowej?Waga przed ciążą 69kg przy 170 cm wzrostu ,a obecnie 87kg w 25 tyg ciąży.Z góry dziękuję za odpowiedz pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik raczej ok bez norm z danego laboratorium ciężko się wypowiedzieć . Proponuje udac się do lekarza prowadzącego ciąże