Czy wyniki te wskazują na jakąś chorobę, powikłania?

Witam. W kwietniu kończę 23 rok życia. Wczoraj robiłem profilaktycznie badania krwi. Niestety bardzo mnie niepokoje. Oto wyniki poza normą: Leukocyty 14.48 tys./ul przy normie 4.2-9.1 Neutrofile 9.12 tys./ul przy normie 2-7 Limfocyty 3.30 tys./ul przy normie 1-3 Monocyty 1.64 tys./ul przy normie 0.2-1 Monocyty 11,6% przy normie 2%-10% Czytałem, że takie wyniki mogą wskazywać nawet białaczkę, lecz także czytałem, że takie wyniki mogą się pojawić gdy osoba badana przed pobraniem krwi miała wysiłek fizyczny. Tak się składa, że przed badaniem byłem na nocnej zmianie (praca fizyczna, także trzeba podnosić ciężkie przedmioty). Czy wyniki te wskazują na jakąś chorobę, powikłania? Proszę o pomoc.

Lek. Michał Lenard

Badanie jest niewiarygodne, z powodu Pana nocnej pracy. Trzeba je powtórzyć. Pobranie krwi powinno odbyć się rano, kiedy jest Pan na czczo i po przespanej nocy. Pozdrawiam!