Czy wyniki wskazują na stan przedcukrzycowy?

Dzień dobry. Czy poniższe wyniki wskazują na stan predcukrzycowy? Krzywa cukrowa przy obciążeniu glukozą 75g: -na czczo -105 mg/dl norma /70-100/ -po 1 h -182mg/dl -po 2 h-168 mg/dl Amylaza w surowicy -108 /norma28-100/ Cholesterol całk.-236 /115-190/ LDL-174 mg/dl HDL- 51 />=40/ wyniki morfologi w normie. Alex.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki nieprawidlowe, wskazują na stan przedcukrzycowy, wskazane badanie OGTT co roku. Wyniki cholesterol także za wysokie , sugeruję dietę ubogotluszczowa oraz kontrolę u lekarza rodzinnego, być może włączy leki na obniżenie jego poziomu.
Pozdrawiam