Czy wysoki poziom ALT wynika z nadużywania alkoholu?

witm mam pytaanie choruje od roku na .WZJG. Bralem sulfalazine .do chyba 3mies, biore asamax 500mg,mialem robioen badanie krwi ogólne i na wątrobe alt, mialem 88ul czyli 2razy ponad norme ,tetaz dostalem skierowanie na badania na wątrobe amalyze w surowicy,alt,fosfataza zasadowa, HBsAg,i przeciw cila anty hcv.mam pytanie zy te wysokie alt jest powiazane z alkocholem spozywanym tydzien temu przed badaniem .zrobilem sobie miesiac przerwy w alkocholu tylko na sw troche piwa jakie mogo byc wyniki ba

Lek. Katarzyna Szymczak

Jak najbardziej nieprawidłowe parametry wątrobowe mogą być spowodowane nadmiernym spożywaniem alkoholu, wskazana abstynencja, tym bardziej przy WZJG.
Pozdrawiam