Czy wysokie ciśnienie ma związek z zawrotami głowy?

Witam! Od dłuższego czasu mam bardzo dziwne dolegliwości ,mianowicie prawie codziennie boli mnie głowa w potylicy cały czas czuje się jak bym był lekko pijany niekiedy wydaje mi się podczas rozmowy że mój głos nie jest mój a odbicie w lustrze wydaje mi się obce. Ostatnio pomiar ciśnienia ciśnienia przez lekarza wynosił 180/98 natomiast drógi 165\96 najgorsze jest to uczucie bycia pijanym ponieważ utrudnia codzienneżycie gdyż nasila się w miejscach gdzie jest dużo ludzi np w dużym sklepie.

Witam!
To raczej zawroty głowy mogą mieć związek z podwyższonym ciśnieniem krwi. Z tego co Pan opisał można wywnioskować, że jest Pan osobą niestabilną uczuciowo, podbarwioną lękowo. Problemy somatyczne mogą być tzw. "somatyzacją doznań lękowych". Wskazane wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, wyjaśnienie przyczyny "skoków ciśnienia, konsultacja psychiatryczna lub psychologiczna i podjęcie terapii p/lękowej.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.